Klub Seniora w Potoku Wielkim
WIGILIJNE SPOTKANIE KLUBU SENIORA W POTOKU WIELKIM
2011-12-22
Zamieścił: Kierownik OPS

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowane zostało Spotkanie Wigilijne, które odbyło się w dniu 20 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół w Potoczku. Takie spotkania stają się tradycją w Kubie Seniora, już po raz czwarty odbywają się w Zespole Szkół w Potoczku.

Uroczystość była dla wszystkich niezapomnianym i wzniosłym przeżyciem, okazją do refleksji i podtrzymywania tradycji, łączenia pokoleń. Młodzież szkolna przedstawiła akademię i treścią wprowadziła uczestników spotkania w nastrój Świat Bożego Narodzenia

Wójt Gminy Potok Wielki zabierając głos złożył wszystkim świąteczne życzenia i podziękował za tak piękne zorganizowane spotkanie przepełnione radością nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i gościnność w progach szkoły z okazji spotkań okolicznościowych, co integruje nasze środowiska gminne. Zostają odtworzone więzi międzypokoleniowe poprzez przedsięwzięcia realizowane wspólnie z dziećmi i młodzieżą.

Następnie uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i udali się do stołu wigilijnego, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw: barszczu z uszkami, kapusty z grochem i karpia, pieczonego ciasta. Spotkanie przy stole wigilijnym było okazją do wspólnego kolędowania i przypomnienia najstarszych pięknych kolęd i pastorałek.

Wigilia_Klubu_2011__9_.JPG
Więcej w galeriiIlość odwiedzin 1168