Aktualności
Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca")
2020-04-09
Zamieścił: Kierownik OPS
Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez powiat janowski, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną i/lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną. Dlatego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie załączonych, bezpłatnych materiałów na stronach internetowych, serwisach społecznościowych i tym podobnych kanałach komunikacji, tak aby informacja trafiła do możliwie największej liczby mieszkańców.

W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników - w czasie epidemii nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane są za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail, komunikator internetowy). 

Mamy przekonanie, że szczególnie w tym czasie dynamicznych zmian w prawie - wielu mieszkańców może mieć pytania i wątpliwości natury prawnej, w czym mogą być przydatni dostępni specjaliści. Pomoc świadczona jest w pełnym zakresie prawa, z wyłączeniem prowadzonej działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu - http://powiatjanowski.pl/

Ze względu na konieczność ograniczenia objętości maila - materiały w postaci plakatu informacyjnego oraz ulotki są do pobrania po kliknięciu w poniższe linki /klawisz ctrl plus kliknięcie lewym klawiszem myszy/:

PLAKAT (wykaz punktów pomocy oraz dane kontaktowe do rejestracji za pośrednictwem powiatu)

http://www.sc.org.pl/userfiles/npp_npo_2020/janowski_plakat_npp_2020.jpg

ULOTKA – awers http://www.sc.org.pl/userfiles/npp_npo_2020/janowski_informator_npp_2020.jpg

ULOTKA – rewers http://www.sc.org.pl/userfiles/npp_npo_2020/1_informator_rewers_npp_2020.jpg

Jak tylko zakończy się czas epidemii - prześlemy do Państwa plakaty i ulotki w wersji papierowej. Póki co, najlepszą formą kontaktu i promocji pozostaje internet.

Proponowana treść informacji do umieszczenia przy publikowanych plakatach i ulotkach:

Nieodpłatna pomoc prawna | poradnictwo obywatelskie | mediacje w 2020r.


Mieszkańców potrzebujących skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora  zapraszamy do punktów NIEODPŁATNEJ pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego.


Przypominamy, że BEZPŁATNE porady są dla osób, których nie stać na skorzystanie z płatnej pomocy prawnej i złożą w tym zakresie stosowne OŚWIADCZENIE (druk dostępny w każdym punkcie). Złożenie ww. oświadczenia, jest jedynym, ale też niezbędnym warunkiem do skorzystania z nieodpłatnej pomocy - nie ma obowiązku dokumentowania dochodu


Obowiązuje WCZEŚNIEJSZA REJESTRACJA NA WIZYTĘ.


Szczegółowe informacje na stronie: - http://powiatjanowski.pl/

oraz na https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl

W czasie epidemii pomoc udzielana jest zdalnie (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem komunikatora).Zapraszamy do rozpowszechnienia, wykorzystania i publikacji na Państwa stronach internetowych filmików animacyjnych dotyczących CYBERPRZEMOCY, PRAW KONSUMENCKICH oraz MEDIACJI  - do pobrania po kliknięciu w poniższy link https://www.facebook.com/pomocprawna.sursumcorda/

Z nadzieją na życzliwą współpracę,

Marcin Kałużny - Prezes Zarządu

Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca")

Ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz

tel. 18 44 11 994

pomoc-prawna@sc.org.pl

biuro czynne pon.-pt., w godz. 8.00-16.00

www.pomocprawna.sc.org.pl

www.fb.com/Nieodpłatna-Pomoc-Prawna-Stowarzyszenie-Sursum-Corda-809371925859194

www.sc.org.pl
Polubmy się! 
www.fb.com/Stowarzyszenie.Sursum.Corda

mój 1% wspiera Sursum Corda
KRS 00000 20 382


Ilość odwiedzin 32